Najistotniejsze właściwości keramzytu
To właśnie keramzyt należy do jednych z najpopularniejszych kruszyw o wszechstronnym zastosowaniu. Jest to nie tylko materiał, który jest łatwo dostępny, ale też i kruszywo w pełni ekologiczne, wytwarzane poprzez proces wypalania ze złóż skały ilastej. To właśnie poprzez ten sposób obróbki termicznej można uzyskać najbardziej pożądane cechy tego materiału- to, że jest bardzo lekki, ma porowatą strukturę, a także wysoką wytrzymałość. Wysokiej jakości kruszywo do różnych zastosowań można znaleźć i zamówić w przedsiębiorstwie Leca® KERAMZYT. Gdzie w praktyce stosuje się to kruszywo? Gdzie sprawdzi się najlepiej?
Keramzyt do zastosowań ogrodniczych
Kruszywo to jest powszechnie wykorzystywane w ogrodnictwie, wszystko dzięki temu, że dodane do gleby bardzo mocno rozluźnia i napowietrza jej strukturę. Jednocześnie- w wersji nieimpregnowanej przyjmuje wodę wewnątrz swojej struktury i może sukcesywnie oddawać wilgoć do korzeni roślin jednocześnie zaopatrując je w tlen i chroniąc przed wszelkimi procesami gnilnymi. Z wykorzystaniem keramzytu można znacząco poprawić jakość gleby, co w szczególności nabiera na znaczeniu w przypadku gliniastej gleby ogrodowej, która nie nadaje się pod uprawę bardziej wymagających gatunków roślin. Keramzyt jest kruszywem popularnym wśród ogrodników i używanym równie często co perlit czy wermikulit.
Keramzyt jest też doskonałym rozwiązaniem do budowania odwodnień i warstw drenażowych na terenach podmokłych. Fakt, że nie niszczeje pod wpływem wody sprawia, że wykonane z jego wykorzystaniem drenaże mogą doskonale sprawdzać się w praktyce przez wiele lat.
Wiele zastosowań budowlanych
Ogrodnictwo to jednak nie wszystko, Leca® KERAMZYT posiada także specjalne typy keramzytu idealne do wykorzystania w budowlance. Wersja impregnowana keramzytu- a więc ta pokrywana specjalną powłoka ceramiczną- to idealny materiał do konstruowania posadzek osadzanych bezpośrednio na gruncie. Keramzyt po dobrze wykonanym procesie ubijania i zagęszczania może tworzyć trwałą, odporną na wilgoć warstwę pod posadzkę, tym bardziej, że jego porowata powierzchnia ma duże zdolności akumulowania ciepła.
Innym zastosowaniem keramzytu- tutaj znacznie częściej w wersji workowanej- jest użycie go do izolowania ścian, stropów oraz podpiwniczeń. Keramzyt może tak samo dobrze sprawdzić się w roli izolatora co popularny styropian czy wełna mineralna. Odpowiednio gruba warstwa keramzytu ułożona w specjalnej obudowie to patent na naprawdę zadowalające współczynniki ciepła w budynku mieszkalnym.
Zapoznaj się z ofertą https://leca.pl/.