Przegląd najbardziej funkcjonalnych akcesoriów do wanien

Pomimo rosnącej z roku na rok popularności kabin prysznicowych, klasyczne wanny wciąż nie wychodzą z mody. Nie ma w tym niczego dziwnego – to właśnie one zapewniają użytkownikom najwyższy komfort i pozwalają zrelaksować się po ciężkim dniu pracy lub nauki. Jeżeli jesteś użytkownikiem tego rodzaju rozwiązania albo planujesz jego zakup, powinieneś sprawdzić, w jakie akcesoria do wanien warto zainwestować. Oto przegląd najbardziej praktycznych i przydatnych rozwiązań!

Jakie akcesoria do wanien warto zakupić?

Akcesoria do wanien do bardzo istotny element wyposażenia łazienek, który może wpłynąć na estetykę wnętrza, jego funkcjonalność, a nawet bezpieczeństwo codziennych kąpieli. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań tego typu – sprawdźmy, na które szczególnie warto postawić!

  • Przelew wannowy. Jest to bardzo praktyczne akcesorium, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób. Co to takiego? Przelew wannowy to element, którego zadaniem jest odprowadzanie wody ze zbiornika, a także zabezpieczanie łazienki przed wylaniem się jej nadmiaru na podłogę. Są więc z jednej strony rozwiązaniami niezwykle praktycznymi, a z drugiej zapewniają większy komfort oraz skuteczną ochronę łazienki. Mogą także stanowić estetyczny element łazienki.
  • Uchwyt łazienkowy. Kąpiel w wannie to czysta przyjemność, jednak dla osób starszych czy z niepełnosprawnościami może wiązać się z ryzykiem poślizgnięcia albo problemami ze wstaniem. Dlatego specjalne uchwyty, pełniące rolę praktycznych akcesoriów wannowych, cieszą się obecne bardzo dużą popularnością. Dzięki zamontowaniu ich w odpowiednim miejscu mogą zapewnić użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo i wygodę.
  • Parawan. Czy wanna może pełnić również funkcję prysznica i zapewniać szybką, ekonomiczną kąpiel? Jak najbardziej! Wystarczy tylko zainwestować w odpowiedni parawan. Jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwoli na szybki prysznic, ale również zabezpieczy podłogi przed zachlapaniem wodą, a nawet podniesie estetykę łazienki!
  • Nóżki wannowe. Jest to dodatkowe wyposażenie łazienek, które można kupić osobno do niemal każdej wanny. Dzięki nóżkom z jednej strony zabezpieczysz podłogę, a z drugiej podniesiesz jej wysokość, co pozwoli na podłączenie instalacji. Co więcej, tego rodzaju akcesoria wannowe skutecznie stabilizują wannę i sprawiają, że może ona wyglądać jeszcze bardziej efektownie.

Wszystkie te rozwiązania nie kosztują wiele, a mogą zdecydowanie podnieść funkcjonalność łazienki oraz poprawić Twój codzienny komfort.

Gdzie kupować akcesoria? Najlepiej w cenionym sklepie z wyposażeniem wnętrz!

Szeroki wybór wysokiej jakości akcesoriów wannowych znajdziesz przede wszystkim w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem wnętrz, takich jak miradhome.pl. Niektóre posiadają w swojej ofercie również najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak np. hydromasaże, które można dopasować do swojej wanny i które sprawią, że każda kąpiel będzie niesamowitym, relaksującym doznaniem.