Przyjemne podróżowanie wiosną

Zbliża się majówka, a co za tym idzie, większość z nas planuje albo już nawet zaplanowało dawno temu jakiś wyjazd. Początek wiosny, powiew ciepłego powietrza, słońce dające się we znaki – to wszystko po mroźnej ziemie sprawia, że w każdego z nas wstępuje ogromna energia i chęć do działania. Dlatego też warto na chwile porzucić swoją codzienność i zrobić coś ciekawego. Podróże to pierwsze co się nasuwa na myśl, a majówka z racji większej ilości wolnych dni świetnie do tego pasuje.

Gdzie jechać?

Możliwości jest bardzo dużo. Dużo osób na dłuższe weekendy jeździ za granicę. W sieci można natknąć się na bardzo fajne promocje, takie jak na przykład podróż autobusem za złotówkę do Wiednia, Berlina, Budapesztu czy innych miejscowości. Czy może być coś lepszego? Nie jest łatwo zdobyć takie bilet, bo rozchodzą się one jak świeże bułeczki, ale warto być czujnym, bo taka podróż się bardzo opłaca. Oprócz tego, na różnych stronach, fanpage`ach dedykowanych tanim lotom, można złapać wycieczkę w bardzo atrakcyjnej cenie. Na takie okazje jak na przykład majówka są nawet specjalne promocje w wyliczoną dokładną ilością dni tak, aby w tym okresie majówkowym się bez problemu zmieścić. Weekend w Rzymie, Paryżu, Mediolanie brzmi naprawdę rewelacyjnie.

A może gdzieś w Polskę?

Jeśli ktoś woli pozostać w naszym kraju, to też wybór kierunków ma spory. Można nawet urozmaicić sobie całą wycieczkę i nie siedzieć w jednym miejscu przez wszystkie dni, a pozwiedzać różne miasta. Jeśli z Gdańska złapiemy tani lot do Krakowa to dobrą opcją jest wynajęcie samochodu od https://www.partnercars.com/ na kilka dni. Auto odbiera się już na lotnisku, więc nie trzeba się martwić o dotarcie do centrum.

To wygodne i bezpieczne, bo otrzymuje się auta nowe, większe lub mniejsze – jest wcześniej możliwość ich wyboru, więc zarówno pary jak i liczniejsze grupy znajdą pojazd dla siebie tak, aby każdy się spokojnie pomieścił. Mając do dyspozycji auto można zwiedzić najciekawsze miejsca w Małopolsce, na Podkarpaciu czy na Śląsku. Zabytków nie brakuje, a zorganizowanie takiego przejazdu dzień za dniem może być ekscytujące.

Warto na pewno odwiedzić Katowice, Wrocław, Rzeszów, Tarnów. Można udać się nawet na dzień czy dwa w Tatry i zaplanować sobie trasę górską czy spływ. Taka wycieczka jest dynamiczna, ciągle coś się dzieje, nie ma czasu na nudę, jednak to fajna przygoda, aktywnie spędzony czas. Po co zostać w jednym miejscu, jak można tyle odkryć w tak krótkim czasie? Parki krajobrazowe, muzea, kopalnie, parki rozrywki – to wszystko jest w zasięgu ręki, jeśli tylko ma się auto. Można też zrobić na odwrót – czyli osoby z południowej części Polski mogą udać się na północ i pozwiedzać różne nadmorskie miejscowości. Tam też na pewno znajdzie się dobra wypożyczalnia aut.

Warto odwiedzić wtedy na pewno Gdańsk, Gdynię, Sopot, Szczecin, Kołobrzeg, Ustkę. Można też udać się na Mazury i spędzić noc pod namiotem, jeśli tylko pogoda dopisze. Czas spędzony z rodziną, ze znajomymi, bycie bliżej natury pozytywnie wpływają na samopoczucie i przede wszystkim mocno relaksują.