Różne sposoby leczenia schorzeń skóry głowy

Skóra głowy u wielu ludzi jest delikatna i może być podatna na choroby- chociażby te o podłożu dermatologicznym. Problem może stanowić nieodpowiednia jej pielęgnacja, a w niektórych przypadkach nasze geny. Dlatego też nie zawsze wystarczająca jest kuracja, która sami sobie dobierzemy z wykorzystaniem drogeryjnych czy nawet aptecznych preparatów. Niektóre schorzenia w obrębie skóry głowy mogą mieć nawet charakter przewlekły. Dlatego też warto korzystać z pomocy specjalistów, którzy mają rozległą wiedzę zarówno na temat skóry głowy jak i włosów. Takie osoby- trychologów, kosmetologów oraz dermatologów, a nawet specjalistów chirurgii plastycznej- znajdziemy w Centrum Zdrowego Włosa.

Łagodzący zabieg ksantohumolem- na czym polega?

Zabieg ksantohumolem to odpowiednia propozycja dla osób, które borykają się z podrażnieniem skóry głowy lub też z utrzymującym się stanem zapalnym w jej obrębie. Dlatego też w szczególności zabieg ten będzie odpowiedni w leczeniu takich chorób jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łysienie bliznowaciejące, atopowe zapalenie skóry głowy czy też liszaj płaski mieszkowy.

W pierwszej fazie przeprowadzania zabiegu wykonywane są czynności mające na celu złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Skóra musi zostać odpowiednio przygotowana. Dzięki pozbyciu się nadmiaru łuszczącej się skóry można sprawić, że wszystkie stosowane później preparaty będą znacznie lepiej się wchłaniać. Na tym etapie można zastosować saunę ultradźwiękową bądź też peelingi.

W kolejnych krokach wykonuje się mycie włosów, a następnie naświetlanie skóry głowy lampą LED. Dopiero w tym momencie skóra jest przygotowana do aplikacji kosmetyków zawierających substancje aktywne- w tym preparaty zawierające ksantohumol. Dodatkowo, aplikowana jest też witamina D3, koenzym Q10, nano miedź i srebro, a także dwa kwasy- laktobionowy oraz azelainowy. Zabieg charakteryzuje się dużą skutecznością i można wykonywać go nawet co 2 tygodnie dla wzmocnienia efektu.

Skuteczna infuzja tlenowa

Kolejną propozycją nowatorskiego zabiegu na włosy i na skórę głowy jest infuzja tlenowa. Zabieg ten polega na podaniu bezpośrednio do głębokich warstw skóry substancji aktywnych z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Zabieg ten jest rekomendowany nie tylko osobom, które borykają się z różnymi schorzeniami skóry głowy, ale też bardzo dobrze się sprawdza u osób, którym wypadają włosy lub też które cierpią z powodu trudnego do zatrzymania procesu łysienia.

Sprężony tlen pobudza krążenie w skórze głowy i ją dotlenia. Zwiększa elastyczność skóry i sprawia, że poprawia się jej napięcie. Wycisza nadmierną aktywność gruczołów łojowych oraz pomaga wygaszać stany zapalne w obrębie skóry głowy.

Centrum Zdrowego Włosa to klinika, która oferuje wiele specjalistycznych zabiegów, które pomagają w odpowiedniej trosce o wygląd naszych włosów. Jednakże, wstępem do wszystkich zabiegów jest konsultacja trychologiczna, podczas której specjalista jest w stanie doradzić nam, jaki sposób postępowania będzie najlepszy w przypadku naszego problemu.

Sprawdź ofertę https://centrumzdrowegowlosa.pl/.