Sala jadalniana – jak ją modnie urządzić?

Sala jadalniana w hotelach może pełnić naprawdę bardzo wiele funkcji. Przede wszystkim mogą być tutaj serwowane posiłki dla gości hotelowych, którzy decydują się na pobyt na terenie obiektu wraz z pełnym wyżywieniem. Poza porami posiłków dla gości hotelowych, sala ta może przynależeć do hotelowej restauracji, która serwuje dania także dla gości z zewnątrz. W końcu, sala jadalna czy bankietowa może również służyć do organizowania różnych imprez okolicznościowych, a więc mogą odbywać się tutaj wesela, chrzciny, komunie, imieniny czy też jubileusze. Jednakże, aby faktycznie mogła pełnić te wszystkie funkcje- powinna być odpowiednio zaprojektowana, nowoczesna i powinna cechować się wysoką estetyką.

 

Wystrój to także wykończenie podłogi

 

Warto zastanowić się nad tą kwestią trochę dłużej, gdyż zazwyczaj taką podłogę wykonuje się raz na jakiś czas i raczej nie ma się ochoty przeprowadzać kolejnych remontów tego typu zbyt często. Pamiętajmy o tym, że w miejscach o sporym natężeniu ruchu materiał, jaki położymy na podłogi, który będzie intensywnie użytkowany, może się też szybciej zużywać. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że zupełnie inaczej troszczymy się o nasze podłogi w swoim własnym domu, a inaczej wygląda to w przestrzeni, która jest tak naprawdę publiczna. Dlatego też materiał na wykończenie podłogi musi być przede wszystkim bardzo wytrzymały, odporny na wilgoć, a także na ścieranie się oraz na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu, płytki ceramiczne zawsze będą miały przewagę nad klasycznym drewnem, które może ulegać odkształceniom w momencie, kiedy zostanie zalane. Płytki La Fabrica – najlepsza ceramika o wysokiej klasie ścieralności są idealnym rozwiązaniem tam, gdzie zależy nam na trwałości danego materiału wykończeniowego.

 

Warto podejść do tematu w sposób praktyczny

 

Pamiętajmy też o tym, że raz położone płytki łatwo jest utrzymać w czystości. Drewno natomiast wymaga już bardziej specjalistycznej pielęgnacji, a dodatkowo z czasem trzeba je też konserwować. Warto więc w takim miejscu zdecydować się na glazurę także i z praktycznych względów. Co ciekawe, jeśli bardzo podoba się nam drewniana podłoga, możemy zdecydować się na glazurę doskonale imitującą naturalne drewno. Dzięki odpowiedniemu frezowaniu oraz minimalnej fudze podłoga naprawdę może wyglądać tak, jakby była drewniana. Zyskujemy więc coś stylowego, co jednocześnie jest praktyczne i nowoczesne, szczególnie jeśli postawimy na płytki w dużych formatach. Alternatywę stanowi ceramika produkowana w dokładnie takich wymiarach, jakie standardowo posiadają drewniane deski lub też panele podłogowe.