Śląsk i Małopolska w jednej podróży

Stolice województw małopolskiego i śląskiego dzieli godzina jazdy samochodem, dlatego udając się w ten okolice warto zwiedzić zarówno jeden, ja i drugi region.

Będąc na Śląsku ciekawym będzie odwiedzenie kopalni węgla kamiennego, obecnie jest na Śląsku kilka szybów otwartych dla zwiedzających. Jest to niesamowita podróż do podziemnego świata.

Miłośnicy dobrej zabawy z pewnością chętnie zajrzą do Parku Rozrywki w Chorzowie, gdzie warto iść do wesołego miasteczka, ale nie mniej ciekawymi miejscami są Planetarium i zoo.

Będąc na Śląsku nie sposób nie spróbować tamtejszej kuchni na roladę i klusku śląskie z modrą kapustą warto wstąpić do – www.atmosfera.eu.

Na terenie Śląska i Małopolski rozciągają się także Beskidy, dla miłośników natury i świeżego powietrza udanie się na pieszą wycieczkę po Beskidach z pewnością będzie stanowiło ogromną frajdę. Będą w Beskidzie Żywieckim warto zajrzeć także nad jezioro żywieckie, gdzie znaleźć można wiele atrakcji a przede wszystkim wspaniałe widoki. Warto dodać, że co roku w Żywcu pod koniec sierpnia odbywa się finał Męskiego Grania. W Żywcu można także odwiedzić Muzeum Browaru Żywiec, w którym na gości oprócz piwa czeka także wiele interaktywnych atrakcji.

Kierując się w stronę Krakowa warto odwiedzić zamki – twierdze leżące na szlaku Orlich Gniazd. Są to naprawdę wspaniałe miejsca, do których warto zajrzeć.

Zbliżając się do Krakowa warto jeszcze odwiedzić Ojcowski Park Narodowy i sławną, często umieszczaną w książkach do geografii – Maczugę Herkulesa. W Ojcowie mieści się także dolina pstrąga, gdzie smakuje on najlepiej.

W Małopolsce jest także dużo miejsc godny polecenia i odwiedzenia, wystarczy wspomnieć tutaj Kopalnie Soli w Wieliczce, małe i niepowtarzalne miasteczko z drewnianą zabudową, czyli Lanckoronę oraz pomnik historii jakim jest cały obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

Na koniec koniecznie trzeba zajrzeć do Krakowa, na zwiedzenie którego najlepiej jest przeznaczyć kilka dni, bo w tym mieście jest szereg atrakcji, których zwyczajnie nie można ominąć. Wśród nich trzeba wymienić: Wawel, Rynek Główny, dzielnicę Kazimierz, Podgórze, kopiec oraz liczne muzea i dodatkowe atrakcje. Warto także zaplanować trochę wolnego czasu, by usiąść na spokojnie przy kawie w jednej z krakowskich kawiarenek i chłonąć otaczającą nas atmosferę.

To tylko niektóre spośród licznych atrakcji jakie oferują Śląsk i Małopolska – pozostałe najlepiej będzie odkryć samodzielnie, wówczas radość z odkrywania będzie znacznie większa.