Zaplanuj ciekawy wyjazd wakacyjny

Nie każdy lubi jeździć na wakacje za granicę. Choć jest obecnie taki trend i wiele osób decyduje się na egzotyczną podróż organizowaną z biura podróży, to w dalszym ciągu są wśród wczasowiczów osoby, które preferują urlop w Polsce. Nie da się ukryć, że kierunków jest sporo i niekoniecznie trzeba się ograniczać tylko do gór czy do morza, choć rzeczywiście nadmorskie miejscowości szczególnie cieszą się ogromną popularnością.

Jeśli jednak preferujemy inny typ wyjazdu wakacyjnego, bardziej ukierunkowany na zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc, to można zaplanować sobie fajną wycieczkę objazdową, dzięki której zobaczymy znacznie więcej, niż jakbyśmy udali się tylko w jedno wybrane miejsce. Ciekawą baza wypadową do dalszych podróży jest Kraków.

To miasto cieszy się popularnością nie tylko wśród Polaków, ale także wśród turystów zagranicznych. Momentami ma się nawet wrażenie, że osób z zagranicy jest znacznie więcej. Ale z drugiej strony nie ma co się dziwić, bo Kraków jest pięknym miastem, w którym nie sposób się nudzić. Znajduje się też w niewielkiej odległości od gór, które również mają swoich zwolenników.

I to jest właśnie ogromny plus. O ile w samym Krakowie można zobaczyć między innymi Rynek, Sukiennice, Wawel, Muzeum Narodowe, Fabrykę Schindlera, Ogród Botaniczny czy ZOO, to poza Krakowem także można odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, Klasztor w Tyńcu, Park w Ojcowie. Jeśli ktoś myśli o wakacjach z rodziną, z dziećmi, to naprawdę można tutaj zaszaleć, a już szczególnie w Energylandii, czyli znanym w Małopolsce parku rozrywki, w którym uciechę znajdą dzieci, ale także dorośli.

Jeśli ktoś zastanawia się, jak to wszystko zorganizować bez własnego samochodu, to mamy rozwiązanie, a jest nim Partner Cars Kraków. To wypożyczalnia samochodów, z której można skorzystać krótkoterminowo bądź długoterminowo. Formalności przebiegają sprawnie, można wybrać samochód większy lub mniejszy, oczywiście w zależności od ilości osób. Jeśli mamy liczną rodzinę lub jesteśmy z kilkoma znajomymi, to do dyspozycji są także większe auta, jak Opel Vivaro czy Ford Transit. Aby wynająć samochód wystarczy mieć dowód osobisty oraz prawo jazdy ważne minimum rok. Kierowca musi mieć także ukończone 21 lat. O dostępność danego samochodu można również zapytać mailowo lub przez telefon. Dzięki takiemu udogodnieniu, zwiedzanie Krakowa i okolic stanie się proste i przyjemne. Można nawet wybrać się na dzień czy dwa do Zakopanego, w którym także nie sposób się nudzić.